Úsek mezi Radíčevsí a Sýrovicemi na silnici I/27 Žatec – Plzeň bude už brzy zase bezpečnější.

Policie i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) potvrdili nesprávnost dopravního značení u zrádného horizontu, na které je upozornil Deník.

Náprava má být sjednána do 15. dubna.

Značení bylo nově malováno, když loni na podzim proběhla rozsáhlá rekonstrukce povrchu komunikace. Nebezpečná kombinace, zrádný horizont s přerušovanou čarou a nezodpovědní řidiči, vznikla kousek za Radičevsí. Oznámením Deníku se zabývala také policie. „Provedli jsme na místě kontrolu rozhledových poměrů a značení je tam jednoznačně špatně namalováno. Je to tam hodně nebezpečné, řidiče to svádí. Spojili jsme se s Ředitelstvím silnic a dálnic a domluvili se, že problém musí být neprodleně odstraněn,“ sdělil na náš dotaz Rudolf Náhlovský, vedoucí dopravní policie v Lounech.

ŘSD pochybení také prověřovalo, může za něj pravděpodobně firma, která při rekonstrukci malovala značení. Ta patrně nedopatřením namalovala přerušovanou čáru. „Po konzultaci s dodavatelem a naším inspektorem, který má daný úsek na starosti, provedeme úpravu značení, které je doposud jen provizorní, provedené jen barvou,“ řekl Tomáš Hofmann z ŘSD.

Policie se na místo vydá s radarem

Také ŘSD chce značení opravit co nejdříve. „Po opravě bude značení respektovat provedení před rekonstrukcí a bude již provedeno definitivně strukturálním plastem. Termín dokončení je stanoven na 15. dubna,“ dodal Tomáš Hofmann. Policie se chystá na nebezpečné místo s radarem. „Stejně jako na dalších nebezpečných úsecích, i tady budeme v nejbližší době měřit rychlost,“ sdělil velitel dopravních policistů Rudolf Náhlovský.

Že je silnice I/27 v úseku mezi Radíčevsí a Sýrovicemi nebezpečná dokladuje i nedávná vážná havárie, která se tam stala. Na zdánlivě „bezpečné“ rovince tam řidič osobního vozu jedoucího z Podbořan začal předjíždět nákladní automobil. Střetl se přitom s protijedoucím vozidlem Volkswagen Transporter. Při nehodě utrpělo zranění celkem šest osob. Tři zranění byla vážná, další tři lehčí.

Špatného značení si všimli lidé, kteří každodenně po silnici projíždějí. „Schová se tam i několik aut. Je to tam strašně nebezpečné, zejména neznalé řidiče to tam svádí k předjíždění. Myslím si, že situace se dá přirovnat k obecnému ohrožení,“ obrátil se tehdy na Deník Petr Mojžíš, který do Žatce dojíždí za prací z Podbořan.