Základní a mateřská škola v Liběšicích na Žatecku se stala nejaktivnější v rámci celé České republiky ve sběru elektroodpadu. Soutěž vyhlásila v rámci projektu Recyklohraní společnost ASEKOL a její zástupci předali tento týden za vítězství v soutěži škole symbolický šek na sto tisíc korun.

„Výhra nás velice potěšila. Pro venkovskou školu s malým rozpočtem je to vysoká částka, za kterou si můžeme dovolit pořídit vše, na co běžně nezbývá. Například nový počítač pro výuku, knihy, vybavení tělocvičny a družiny,“ řekla učitelka liběšické školy Hana Adamcová.

V Liběšicích 28 žáků odevzdalo celkem 12 684 kg elektroodpadu, tedy 453 kg na žáka. „To je nejvíc z celé České republiky,“ sdělil Šimon Slavík, mediální zástupce projektu.

Na druhém místě soutěže v rámci Ústeckého kraje skončila rovněž škola ze Žatecka, a to z Měcholup. Tam děti přinesly do školy 3 033 kg elektroodpadu.

Mateřské, základní a střední školy z Ústeckého kraje zapojené v programu Recyklohraní v rámci podzimní sběrové kampaně odevzdaly 120 tun drobného elektroodpadu vysloužilých elektrospotřebičů, baterií a monočlánků.