Ředitelkou Základní školy Prokopa Holého v Lounech se stane Radka Dinková. Do funkce ji od 1. prosince na základě výsledku výběrového řízení jmenovala rada města.

Do výběrového řízení se zapojili tři uchazeči. Byl mezi nimi i bývalý ředitel této školy Milan Čermák, ale vybrána byla jeho bývalá zástupkyně R. Dinková.

Město Louny vyhlásilo letos na jaře výběrová řízení na ředitele všech základních škol. Dlouholetý ředitel školy Prokopa Holého M. Čermák post neobhájil, komise v červnu vybrala Zdeňka Pištoru. To se ale nelíbilo četným zastáncům Milana Čermáka - části učitelů a rodičů žáků. Tvrdili, že výběrová komise byla předem sestavena účelově tak, aby neuspěl. Proti výsledku se tehdy zvedla velká vlna nevole. Za zachování M. Čermáka ve funkci rodiče psali petici, na které se objevilo 613 podpisů. Mnozí útočili i na vybraného kandidáta Zdeňka Pištoru, který nakonec podlehl jejich tlaku a oznámil, že se funkce vzdává.

Radní v Lounech potom v létě rozhodli, že výběrové řízení vypíší znovu. Vedením školy Prokopa Holého byla v posledních měsících pověřena právě Radka Dinková. „Doufám, že už v této věci bude klid. Paní Dinková školu vedla od srpna a myslím, že dobře," sdělil starosta Loun Radovan Šabata.

Kdo usedl ve výběrové komisi? Dočtete se zde!