„Bude to obrovská změna pro Postoloprty na mnoho generací. Věřím, že se ukáže, že bude pro naše město přínosem,“ řekl už dřív postoloprtský starosta Zdeněk Pištora.

V plánu je rekonstrukce vozovek, chodníků, plochy náměstí, která slouží jako parkoviště, osvětlení, kašny a dalšího mobiliáře. Chystá se revitalizace zeleně na náměstí s přesahem do Husovy ulice. Počítá se také s rekonstrukcí autobusových zastávek a novostavbou veřejných záchodků.

Dominantou stavby je grafický prvek v podobě reliéfu povrchu na hlavní ploše Mírového náměstí, objeví se tam nové dláždění vycházející z obrazu v Dalimilově kronice o setkání Oldřicha a Boženy. Autoři proměny náměstí vyšli z obrazu a textu obsažených v takzvaném pařížském zlomku Dalimilovy kroniky.

Na rekonstrukci chtějí Postoloprty využít úvěr, město má schválený rámec ve výši 200 milionů korun. Proměna náměstí je největší investicí v historii Postoloprt.

Ještě nákladnější bude rekonstrukce zámku, který stojí kousek od něj. Město ho nedávno koupilo, jeho obnovu plánuje v příštích letech. Jako první přijde na řadu rekonstrukce střechy.

Mohlo by vás zajímat: Oprava mostu přeruší jedinou cestu do vesnice. Objížďka vyvolala nevoli

Zdroj: Deník/Petr Kinšt