Dávkou trpělivosti se musí vybavit řidiči jedoucí z Loun do Rakovníka.

Na silnici II/229 se opravuje úsek o délce patnáct kilometrů. Stavební práce probíhají na etapy, na silnici je několik uzavírek a doprava je řízena semafory, což přináší značné zdržení.

„Jezdím tudy téměř denně. Rekonstrukci vítám, silnice byla plná výmolů. Musím ale vyjíždět o něco dříve, abych dorazil včas. Cesta, která trvala do půl hodiny, se mi prodloužila o několik desítek minut. Několikrát se mi i stalo, že řidiči nerespektují semafory a vjíždějí do silnice na červenou,“ má zkušenost Jindřich Černý z Loun.

Silnice se na dvou místech narovná

Opravuje se úsek od Loun až na hranici Ústeckého a Středočeského kraje. Součástí je i vybudování nového kruhové objezdu na křižovatce se silnicí Na Horizontu u výjezdu z Loun. Na dvou místech dojde k přeložení a narovnání komunikace, a to esíčka u Líšťan a zatáčky u Ročova.

Rekonstrukci ve výši 232 milionů korun financuje kraj, velkou část prostředků získal z Regionálního operačního programu Severozápad. V rámci projektu dojde k rekonstrukci mostků v některých obcích, které silnice protíná. Například v Ročově dojde i k modernizaci dešťové kanalizace. „Bohužel stavební práce s sebou nesou i nepříjemné věci, jako prašnost a hluk. Musíme to ale brát jako daň za zlepšení, musíme to přetrpět. Bylo tady plno výtluků, které způsobovaly řidičům i nám problémy. Rádi bychom opravili i chodníky, vše bude záležet na našich finančních možnostech,“ uvedl starosta Ročova Václav Trylč.

Oprava komunikace by měla být dokončena v listopadu letošního roku.