Oplocený prostor vznikne u panelového domu na části travnatého pozemku, kde svá šapitó rozkládají cirkusy. Zastupitelé na to vyčlenili 4,3 milionu korun, na kolik vznik odpočinkové zóny pro seniory vyjde, ukáže výsledek výběrového řízení na firmu, která ho postaví. „Výběrové řízení na dodavatele této investiční akce vypíšeme v nejbližší době. Po vydání rozhodnutí o povolení stavby a po výběru dodavatele bude stavba zahájena,“ sdělila vedoucí odboru rozvoje města žatecké radnice Kateřina Mazánková.

Ředitel Domova pro seniory a Pečovatelské služby v Žatci Petr Antoni vznik zóny vítá. „Námět vzešel od samotných obyvatel domu. Ti kromě menšího posezení před domem nemají kam jinam jít,“ sdělil. Uzavřený areál využijí obyvatelé domu k odpočinku, budou tam moci posedět se svými návštěvami.

Zmíněný objekt v Písečné ulici je jedním ze dvou v Žatci, který je městským domem s pečovatelskou službou. Ve stovce bytů bydlí přibližně 150 seniorů. Druhý dům s pečovatelskou službou se nachází v ulici U Hřiště v Podměstí.