„Víme o šesti zájemcích, řekněme lokálních. Informaci o pronájmu restaurace chceme pomocí našich partnerů rozšířit po celé republice, takže je prostor, že by mohlo být zájemců ještě víc,“ řekl žatecký místostarosta Jaroslav Špička.

Město požaduje roční nájemné minimálně 960 tisíc korun, smlouvu chce uzavřít na pět let. „Částka vzešla ze znaleckého posouzení,“ připomněl místostarosta. Nabídky musí zájemci poslat do 13. května, zhodnotí je žatečtí radní a ředitel příspěvkové organizace Chrámu chmele a piva Karel Havelka. Hlavním kritériem je nabídnutá výše nájemného, hodnotitelé přihlédnou také k podnikatelskému záměru. „Chceme, aby nový nájemce spolupracoval s turistickou částí Chrámu chmele a piva,“ vysvětlil Jaroslav Špička.

Radní se mají výběrem nájemce zabývat 17. května, podle došlých nabídek stanoví další postup. „V ideálním případě bychom chtěli vybrat nájemce do konce května, aby mohl v červnu restauraci převzít a na začátku léta otevřít. Aby si mohl uvařit pivo a stihl hlavní turistickou sezonu. Snad situace kolem pandemie otevření restaurace umožní,“ popsal žatecký místostarosta.

Kromě restaurace s minipivovarem U Orloje nájemce převezme vnitřní dětskou hernu v prvním patře objektu a navazující venkovní hřiště v ulici Komenského alej. „Pokud se hernou a hřištěm nebude chtít nájemce provozně zabývat, může je dál pronajmout třetí osobě,“ vysvětlil Špička.

Podle další podmínky musí nový provozovatel rok zaměstnávat současného sládka minipivovaru Petra Wiesingera. Zároveň v nabídce restaurace držet celoročně alespoň dva druhy v minipivovaru uvařeného piva, přičemž jedním z nich musí být světlý ležák s původní recepturou s názvem Žatecký Samec.

„Chtěli jsme zachovat určitou kontinuitu a kvalitu minipivovaru. Není ale podmínkou, že se v restauraci musí čepovat jen tam uvařená piva. Na novém nájemci bude, zda nabídku doplní i jinými pivovary,“ přiblížil žatecký místostarosta s tím, že zároveň může nový provozovatel prodávat piva z minipivovaru U Orloje i jinde. „To dosud nebylo kvůli udržitelnosti projektu Chrámu chmele a piva možné. O pivo ale zájem byl, novému nájemci seznam subjektů, které nás dřív v tomto oslovily, předáme,“ řekl Špička.

Bývalé chmelařské sušárny a sklady v Žatci na náměstí Prokopa Velkého se proměnily v turistický areál Chrám chmele a piva před deseti lety. Projekt za čtvrt miliardy korun z velké části zaplatila dotace z Evropské unie. Součástí komplexu je zmíněná restaurace s minipivovarem u Orloje. Restaurace měla sloužit i jako další zdroj příjmů celého areálu. K tomu ale nedošlo a po finančních problémech umocněných pandemií covid 19 je restaurace několik měsíců úplně zavřená. „Jedním z důvodů je to, že je složité skloubit na jedné straně náplň příspěvkové organizace města, kterou je samotný chrám, jenž má lákat turisty, a na druhé straně komerční aktivity restaurace, jež si vyžaduje jinou péči a organizaci,“ vysvětlil současný ředitel chrámu Karel Havelka.

Turistická část chrámu zůstane příspěvkovou organizací města, spravovat bude kromě vyhlídkové věže a infocentra také galerii v bývalé sladovně nebo odpočinkovou zónu v klášterní zahradě. Restaurace s minipivovarem U Orloje je největším provozem svého druhu ve městě. Její kapacita činí sto míst k sezení, součástí je salonek se 35 místy a venkovní zahrada s další stovkou míst.