Poraněním zad skončil ve čtvrtek 27. září pro velitele jednotky lounských hasičů Petra Boudu zásah u dopravní nehody u Sulce na Lounsku. Zrcátkem do něj narazilo projíždějící auto. Řidič Felicie si prohlížel místo nehody a nevěnoval se dění před sebou. Podle záchranářů to řidiči, kteří jedou kolem nehody, dělají často. „Kontroloval jsem vnitřek jednoho z nabouraných aut. Najednou rána, podlomila se mi kolena. Auto, které do mě narazilo, jsem neviděl. Proto jsem náraz vůbec nečekal,“ popsal událost 36letý Petr Bouda.

Po odjezdu z místa nehody se nechal vyšetřit v lounské nemocnici, v pracovní neschopnosti není. „Po střetu jsem službu dokončil. Nic vážného to nebylo. Ale beru prášky na utlumení bolesti a záda si mažu mastí,“ vysvětlil. „Velitel zásahu měl na sobě ochranné prvky podle zákona, tedy mimo jiné i reflexní vestu s nápisem hasiči. Událost šetří Policie ČR,“ sdělil Lukáš Marvan, mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Podle hasičů drtivá většina řidičů, která kolem nehod projíždí, se nevěnuje řízení. „Prohlížejí si její následky, plně se tak nevěnují řízení a nesledují dění na silnici před sebou. Hasiči na místě musí často před takovými řidiči na poslední chvíli uskakovat,“ uvedl Jan Šulík, velitel hasičské stanice v Lounech. To občas přináší i další střety. Jsou ale i takoví řidič , kteří místem nehody projíždějí velmi rychle.

Někteří řidiči projíždějí místem nehody rychle, nechtějí čekat. „Setkáváme se při zásazích i s bezohlednými řidiči, kteří si myslí, že doženou čas ztracený stáním nebo pomalým popojížděním v koloně před nehodou tím, že místem střetu projedou hodně rychle,“ řekl Deníku Petr Bouda, hasič zraněný při zásahu v Sulci na Lounsku. „Takoví řidiči pak ohrožují nejen nás, ale i policisty a zdravotníky na místě nehody,“ dodal.

Pro zasahující složky záchranného systému by bylo pro jejich práci bezpečnější místo nehody úplně uzavřít. To se ale dělá zpravidla jen při nejzávažnějších dopravních střetech, aby byl zachován alespoň částečný provoz na silnici.