Policisté stále šetří tragédii, která se odehrála v pátek 9. prosince v Radonicích na Lounsku. Tehdy tam smečka psů u rodinného domu smrtelně pokousala 60letou ženu. Rotvajleři patřili její dceři.

„Policisté případ šetří, čeká se na některé posudky, například výsledky pitvy zemřelé ženy,” sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí s tím, že by případ mohl být ze strany policie uzavřen na začátku příštího roku.

Smečka psů byla po útoku převezena do útulku pro opuštěná zvířata v Jimlíně na Lounsku. Dohromady to bylo 25 psů, z toho osm dospělých a 17 štěňat. Jejich majitelka se jich vzdala, útulek psy nabízí k adopci novým majitelům. „K adopci je několik dospělých psů a čtyři štěňata, další jsou ještě malá a musí být ještě tady s mámou. Dvě štěňata ale už našla nový domov,” sdělil David Kubalík z útulku v Jimlíně. „Chceme ale, aby nový majitel měl zkušenosti s chovem rotvajlerů, aby s nimi uměl pracovat. Tito psi si dobře pamatují, tak aby se nestalo, že na někoho znovu zaútočí,” dodal.

Za útokem psů na ženu zřejmě stála nedostatečná péče o zvířata. Na místě byl značný nepořádek a velikostí neodpovídalo tomu, aby se tam dalo chovat tolik velkých psů. „Je velká šance, že zvířata budou naprosto normální,” uvedl David Kubalík. „Pes je vizitkou pána, takže tohle, co se stalo, je podle mne výsledek špatné práce s nimi,” dodal.

Připomeňte si: Pětadvacet rotvajlerů roztrhalo starší ženu