Situace v lounské nemocnici je stabilizovaná, nehrozí v ní uzavírání žádných oddělení, daří se jí hospodařit s vyrovnaným rozpočtem a změna vlastníka je pouze formální.

Ve středečním internetovém rozhovoru se čtenáři Deníku to sdělil Petr Landa, ředitel nemocnice v Lounech. „Lounská nemocnice provozuje interní oddělení se 75 lůžky, chirurgické oddělení se 44 lůžky a oddělení následné péče, kde je 47 lůžek. V nedávné době došlo k otevření deseti sociálních lůžek, kam jsou umisťováni pacienti, kteří již nepotřebují zdravotní péči, ale jejich propuštění do domácího ošetření není možné, neboť bez pomoci nejsou schopni se sami o sebe starat,“ představil ředitel nemocnici na dotaz Evy Hesové.

„V naší nemocnici pracuje zhruba 25 lékařů. Lékaři, kteří tu pracují, jsou kvalitní a kvalifikovaní odborníci a žádné odchody těch nejlepších, ať do Prahy či Ústí, jsem za mého působení nezaznamenal,“ sdělil P. Landa na další dotaz čtenáře. Připustil ale, že i lounská nemocnice se potýká, tak jako celé české zdravotnictví, s nedostatkem odborného personálu.

Buďme rádi, že je pohotovost vůbec nějaká

Moniku Černou z Loun zajímalo, zda se nechystá rozšíření pohotovostní péče, kterou ve městě od nového roku zajišťuje právě nemocnice. „O dalším rozšíření pohotovostní péče neuvažujeme, a to zejména z personálních důvodů. Úspěchem je už to, že od ledna tu funguje pohotovost vůbec nějaká. Tuto péči poskytují lékaři našeho interního oddělení a město Louny ji financuje. Vzhledem k tomu, že máme omezený počet lékařů, není možné ordinační hodiny pohotovosti dále rozšiřovat,“ informoval ředitel.

V rozhovoru na dotaz jiného tazatele sdělil, že vlastníkem lounské nemocnice je Nemocnice sv. Alžběty s.r.o. „V rámci této společnosti jsou provozovány dvě nemocnice, jedna v Lounech, jedna v Praze. To činí určité administrativní potíže. Proto je připravován projekt k vyčlenění nemocnice v Lounech do samostatné společnosti. Za tímto účelem byla založena společnost Nemocnice Louny a.s. Změna vlastníka je tak pouze formální, protože obě společnosti patří do stejné finanční skupiny. Pacientů ani péče se to nijak nedotkne,“ vysvětlil Petr Landa.

Celý on-line rozhovor si můžete přečíst ZDE.