Hlasitá hudba a hluk z kolotočů, houpaček a dalších atrakcí pro děti. Tak vypadá prostranství na oblíbeném Rynečku v centru města vždy, když přijede do Loun lunapark či cirkus. Radnice vyšla některým obyvatelům z přilehlých rodinných domků vstříc a zakázala provozování lunaparků na této ploše. Cirkusy zůstat mohou. „Cirkusy, které v Lounech budou hostovat, prozatím mohou plochu využívat s tím, že hudební produkce bude časově omezována s odkazem na dodržování hygienických norem,“ informovala Renáta Čapková, tajemnice Městského úřadu v Lounech.

Oblíbené místo provozovatelů lunaparků je také na parkovišti před lounským koupalištěm. Ale ani tam je již lidé nenajdou. „Žadatelům budou nabídnuty plochy v Masarykových sadech, na letním cvičišti a na Městském koupališti v Lounech. Nejdříve budeme muset projednat tyto návrhy s majiteli pozemků,“ přiblížila možnosti R. Čapková.

Dalším řešením je využití zeleného pozemku podél komunikace za hřištěm Základní Školy Prokopa Holého. „Tato plocha by mohla být v budoucnu nabídnuta i cirkusů. Avšak bylo by nutné vyřešit otázku přípojek sítí kanalizace a elektrického proudu, na kterých jsou cirkusy závislé,“ uvedla R. Čapková. Podle tajemnice budou cirkusy prostor na Rynečku využívat pouze do doby, kdy bude plocha zastavěna. „Podle před běžného návrhu by měl být na Rynečku vybudován park,“ dodala R. Čapková.