Velký nepořádek, na zemi se povalují lahve od piva nebo krabice od vína. Tak často vypadá nový lounský park Ryneček. Vedení města chce popíjející vystrnadit.

Radnice v Lounech chce dostat opilce z nově vznikajícího parku Ryneček, zařadila ho proto mezi šest dalších lokalit, kde vyhláška zakazuje pití alkoholu na veřejnosti. Vyhláška platí již dva roky a v problémových lokalitách se osvědčila.

„Zákaz bude platit od 1. května,“ uvedla tajemnice Městského úřadu v Lounech Renáta Čapková.

Na Rynečku se s příchodem jarního počasí začala scházet různá individua a skupinky mladých osob, kteří tam popíjejí alkohol. Na parčík se proto zaměřily kontroly lounských strážníků.

„Celkem čtyři namátkové kontroly denně budou provádět strážníci do konce dubna. Jsou zaměřené převážně na skupinky mladších osob, aby dodržovaly pravidla občanského soužití a neporušovaly veřejný pořádek,“ upozornil Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie Louny.

Za porušení vyhlášky mohou hříšníci dostat pokutu až tisíc korun, ve správním řízení může být trest ještě vyšší. Popíjení alkoholu je od roku 2008 zakázáno v šesti lokalitách. S lahví piva, vína či kořalky nesmí lidé na náměstí Benedikta Rejta, do parku vedle historické budovy radnice, parčíku u hlavního vlakového nádraží, na autobusové nádraží, k okresnímu soudu a na náměstí Zschopau. Od května také na Ryneček. Protialkoholní vyhlášku mají také v Postoloprtech a ve Vroutku.

Kde se v Lounech nesmí pít?

–náměstí Benedikta Rejta
– park vedle historické budovy radnice
– parčík u vlakového nádraží
– u soudu
– na autobusovém nádraží
– na náměstí Zschopau
–od května na Rynečku

Vše o zákazu pití alkoholu na veřejnosti v Lounech čtěte ZDE.