„Začátkem července se na policisty obrátil majitel kolového bagru v hodnotě 270 tisíc korun s tím, že stroj mu byl v Žatci odcizen neznámým pachatelem. Díky spolupráci s poškozeným bylo zjištěno, kam bagr jel a kde byl odstaven. Neznámý pachatel podle získaných informací s bagrem projel napříč Ústeckým krajem, aby ho nakonec odstavil na jeho druhém konci a nechal ho tam,“ sdělila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

S ohledem na stále probíhající vyšetřování nechtějí policisté přesné místo nálezu bagru specifikovat.

Policisté stroj zajistili a předali zpět oprávněné osobě. Bagr byl tedy na světě, totožnost zloděje však byla neznámá. I tu se však intenzivním šetřením policistům podařilo během několika dní zjistit. „Z krádeže obvinili šestatřicetiletého muže z Karlovarska, který byl prý ve finanční tísni a zamýšleným prodejem stroje si chtěl zřejmě přilepšit. K tomu už se však nedostal,“ popsala mluvčí.

Kromě krádeže byl dotyčný obviněn i z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože bagr měl řídit i přesto, že mu byl již dříve uložen trest zákazu řízení všech motorových vozidel.

„Pokud soud spáchání zmíněných trestných činů obviněnému prokáže, hrozí tomuto recidivistovi s ohledem na hodnotu odcizeného bagru až pětiletý pobyt za mřížemi,“ připomněla Miroslava Glogovská.