Na některých plakátovacích plochách se v minulých dnech objevily samolepky politického uskupení Severočeši.cz.

To by nebylo v době před komunálními volbami až tak nic divného, ale to by nesměly být vylepeny načerno a navíc překrývat jiné plakáty politických stran, kteří si výlep zaplatily. Samolepky se objevily například na výlepové ploše v ulici Pod Nemocnicí.

„O přelepení našich předvolebních plakátů na zaplacených plochách jsem se dozvěděl od jednoho z našich podporovatelů. Překvapuje mě způsob, kterým Severočeši.cz vedou předvolební klání. Jak pak chtějí dostát svým slibům a konstruktivně pracovat ve prospěch občanů Loun, když v předvolební kampani nerespektují práva majitele plakátovacích ploch i konkurenčních stran,“ uvedl lídr kandidátky TOP 09 Michal Kučera.

Lídr Severočechů se o výlepech dozvěděl od nás. „Samozřejmě nejde o žádný účel. Samolepky jsme rozdávali i našim příznivcům, je možné, že někdo z nich je vylepil. Okamžitě se tam pojedu podívat a vyvodím důsledky. Poškozenou stranu budu kontaktovat a domluvím se na možnosti nápravy,“ uvedl překvapený Petr Srkal.

Hlavu s placením oficiálních ploch si nelámou ani příznivci ČSSD či strana sama. Po celém městě na různých místech ve středu kdosi vyvěsil leták se stanoviskem strany k plánovanému nákupu pětiprocentního podílu v poliklinice, krok považuje strana za účelový předvolební trik konkurenční ODS.