Všechny sanitky v okrese Louny dostanou ještě do Vánoc nové navigace. Aktuálně jich je v Lounech, Žatci a Podbořanech celkem jedenáct.

Ústecký kraj, který je zřizovatelem Zdravotnické záchranné služby v kraji, použije na nákup navigací do sanitek půl milionu korun, které dostal od společnosti Severočeská energetická. V kraji je 19 výjezdových stanovištích se 62 sanitkami. „První nové navigace se už začaly montovat, všechny sanitky by je měly mít do Vánoc," sdělil Zbyněk Šebesta z Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Vozy krajských záchranářů už navigaci měly, nevyhovující či zastaralá a poruchová zařízení byla dosud obnovována či dokupována po menších sériích. Nyní bude do všech vozů naráz instalována moderní technika. „Dostanou ji nejen zásahové 'ostré' sanitky, ale také vozidla záložní," uvedl Šebesta.

Zdravotnická záchranná služba má v okrese Louny 11 sanitek, nejvíc v kraji. Pět jich je v Lounech a po třech v Žatci a Podbořanech. Záchranná služba v Lounech byla posílena, když zavřela akutní oddělení, chirurgii a internu, tamní nemocnice. Sanitky vozí pacienty do okolních nemocnic.