Nemoderní a ne úplně přívětivé zázemí, nevyhovující elektroinstalace či bazének, spečené topné spirály. To už je v lounské sauně minulostí. Před novou sezonou prošla rozsáhlou proměnou, kvůli opravám sice otevřela později, návštěvníky ale přivítalo příjemné prostředí.

Od podzimu je novým provozovatelem Správa sportovních zařízení města Louny (SSZML), která pečuje i o další sportoviště ve městě. Saunu převzala před novou sezonou v září od technické správy města, která se o ni starala dříve, a ihned se pustila do nejnutnějších úprav a údržby.

Sauna totiž nebyla v úplně dobrém stavu, spíš v neutěšeném.

Zahájení sezony se zpozdilo

close Nevyhovující byl také ochlazující bazének info Zdroj: Deník/Hynek Dlouhý zoom_in Nedalo se údajně hned otevřít, problémy byly například s kamny nebo špatnou elektroinstalací. Muselo se opravovat. Proto se sauna v Lounech otevřela letos až v polovině října. „Bohužel, po převzetí sauny nás čekalo nemilé překvapení. Nemohli jsme otevřít. Bylo nutné několik věcí upravit a provést nejdůležitější opravy. Nechtěli jsme ji otevírat v takovém stavu, jde nám zejména o bezpečnost návštěvníků a samozřejmě v rámci možností o určitý komfort. Například topné spirály v sauně byly spečené, kamna tak nefungovala, jak měla. Ve špatném stavu byla elektroinstalace, nevyhovující byl také ochlazovací bazének. Ani zázemí a prostředí pro odpočinek nebylo v nejlepší kondici," hodnotí stav po převzetí sauny pod správu SSZML její šéf Radek Příhoda.

Od září do poloviny října tak v sauně probíhaly intenzivní práce. V sauně se dlouho neinvestovalo. „Topné spirály máme nové, kamna jsou už v pořádku. Snažili jsme se také zlepšit prostředí přímo v sauně, obnovili jsme dřevo," vyjmenovává změny Příhoda.

Bazének z uzavřené plavecké haly

„Částečnou úpravou prošla elektroinstalace, také šatny jsme zvelebili, dali nové skříňky a další nábytek. Vyměnili jsme i bazének, který jsme použili, tak jako skříňky, z uzavřené plavecké haly. Vylepšili jsme výrazně také zázemí a místo pro posezení. Ještě nám chybí odpočívárna, ale už máme určité plány a věříme, že bude. Myslíme si, že lidé sem přicházejí relaxovat a chtějí, aby prostředí bylo příjemné. Věřím, že se nám to částečně povedlo," pokračuje šéf SSZML.

V budově sauny se také malovalo, obkládalo. Podle některých Deníkem oslovených návštěvníků lounská sauna po úpravách „prokoukla".

Otevřeno tam mají od pondělí do čtvrtka od 15 do 21 hodin, v pátek od 15 do 22 hodin. O víkendu je pak otevřeno v sobotu od 14 do 22 a v neděli od 12 do 20 hodin.