Areály městských koupališť v Lounech a Žatci přes konec léta neosiří. Brzy tam otevřou sauny. V Lounech i Žatci se jedná o vyhledávanou volnočasovou aktivitu, saunařů jsou v obou městech stovky. „Stalo se, že zájemců bylo tolik, že kapacita sauny nestačila. Museli počkat, nebo přijít jindy,“ řekl Radek Příhoda, ředitel Správy sportovních zařízení města Loun (SSZML). Ta bude letos provoz sauny zajišťovat druhým rokem. Letos otevře už ve čtvrtek 4. října.

Během letošního léta prošel prostor sauny na městském koupališti v Lounech viditelnými úpravami, na návštěvníky čekají mnohá vylepšení. „V samotné sauně jsme opravovali dřevěné obložení a zároveň jsme ji zateplili, takže se tam bude lépe udržovat teplo. V prostoru sauny jsme opravovali toalety, sprchy i chodby,“ vypočetl Radek Příhoda.

„Viděl jsem fotky upravených prostor, musím dát jedničku s hvězdičkou. Vypadá to moc dobře,“ uvedl lounský saunař Bohumil Soukup.

Radek Příhoda, šéf Správy sportovních zařízení města Louny, ukazuje na kamna, která také prošla opravou.
Sauna v Lounech prokoukla, prošla částečnou proměnou

Sauna v Lounech rozšiřuje provozní dobu. Nově bude otevřena už od 13.30 hodin, tedy o hodinu a půl dřív než v minulé sezoně. „Ve spolupráci s naším zřizovatelem, městem Louny, připravujeme také infrasaunu. Její spuštění plánujeme během listopadu,“ sdělil ředitel SSZML. Infrasaunu, kde je nižší teplota, mohou využívat i lidé se zdravotními problémy, kteří by do klasické finské sauny chodit neměli.

Kapacita městské sauny v Lounech je 34 osob, do samotné ohřívárny se vejde 16 lidí.

I v Žatci chtějí infrasaunu

Sauna v Žatci.Zdroj: Deník / Petr KinštRovněž saunaři v Žatci se už mohou začít pomalu připravovat. Tamní sauna v areálu koupaliště se otevře v pondělí 16. října. Je větší než lounská – kapacita ohřívárny je 42 lidí.

Sauna v Žatci má dlouhodobou tradici. Před pár lety prošla rozsáhlou rekonstrukcí stejně jako celé městské koupaliště. Žádné úpravy tak nejsou potřeba. I v Žatci by ale rádi pořídili infrasaunu, záměr se ale odkládá. Tamní provozovatel, Technická správa města Žatec, počítá, že ji koupí ze zisku, který vytvoří provozem koupaliště. Poslední léta tomu ale nepřála, návštěvníků přišlo kvůli počasí méně. „Pořízení infrasauny musíme odložit,“ sdělil Andrej Grežo, ředitel Technické správy města Žatec.