Nový a modernější, přesto pořád příjemný a útulný má být v budoucnu Schillerův park v Podbořanech. Jediný park ve městě už dlouho volá po obnově, vedení radnice chce s pracemi začít už letos.

Vedení Podbořan v minulých dnech schválilo zpracování projektové dokumentace na obnovu Schillerova parku, jedné z mála zelených ploch ve městě. Dokumentaci zpracuje žatecký ateliér Huml– Vaníček, od města za to dostane 108 tisíc korun. „Park by měl jednoznačně zůstat odpočinkovou zónou, kam budou směřovat rodiny, maminky s kočárky, ale i senioři na klidné procházky,“ vylučuje převratné změny v parku podbořanský starosta Radek Reindl. V maximální možné míře budou v parku obnoveny travnaté plochy. Zrekonstruována bude také bohatá cestní síť, přibudou lavičky a obnovené má být také veřejné osvětlení. Součástí parku by se nově mohlo stát také menší dětské hřiště.

S pracemi chce vedení podbořanské radnice začít co nejdříve. „Pokud všechno stihneme administrativně připravit, začneme ještě letos,“ informoval Deník Reindl.

Peníze na přeměnu parku, která bude stát statisíce korun, mají jít hlavně z dotací. Město chce využít také peníze, které nabízí plynárenský gigant sídlům, přes jejichž území má vést v budoucnu vysokotlaký plynovod. „Budeme žádat o peníze z fondu Blíže k přírodě, který zřídila firma RWE Transgas,“ řekl Radek Reindl.

Podbořanská radnice prezentovala loni ještě jeden plán na revitalizaci veřejných zelených ploch. Jednalo se o část Mariánského údolí. Podle studie by tam měl vzniknout také areál pro vyznavače jízdy na kolečkových bruslích. „Okruh pro kolečkové brusle zatím nebude, je to spíše výhled do budoucna, námět k diskuzi. Toto prostranství chceme ale také vylepšovat, už teď tam probíhají práce na cestách, které jsou zpevňovány a rozšiřovány,“ dodal Radek Reindl.