Starosta Loun Jan Kerner společně se zástupci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace včera otevřeli nové zákaznické centrum vodárenské společnosti v ulici Osvoboditelů v Lounech.

To bude na rozdíl od předchozího sídla v objektu čistírny odpadních vod mnohem lépe dostupnější pro zákazníky, protože je umístěno v centru města.

„Naše společnost postupně upravuje všechna zákaznická centra. Cílem je usnadnit přístup zákazníka k nám. Snažíme se, aby prostředí, ve kterém se potkáváme, bylo příjemné pro obě strany. Nové zákaznické centrum nyní nabízí lidem pohodlnou dostupnost městskou dopravou i možnost parkování vozidel přímo u centra,“ uvedl Bohdan Soukup, generální ředitel společnosti SČVK.

Společnost má nyní v provzu patnáct zákaznických center. Zákaznické centrum s adresou Osvoboditelů 2649 v Lounech se řadí mezi jedenáct míst, která se již mohou pochlubit nově zrekonstruovanými prostory. V průběhu příštích dvou let by měla všechna centra odpovídat požadavkům kladeným na zkvalitnění služeb pro zákazníky. Součástí je i bezbariérový přístup.

V centrech společnosti byly pro zákazníky rozšířeny i provozní hodiny. V pondělí od 8 do17 hodin, ve středu od 8 do 17 hodin a v pátek od 8 do 14 hodin. Ve zbývajících dnech si může zákazník vyřídit své záležitosti po předchozí telefonické domluvě. Osobní návštěvu, vzhledem k nutnosti podpisu, volí zákazník, který potřebuje uzavřít či ukončit smlouvu se společností. V ostatních případech lze využít i telefonní linku 840 111 111.

Severočeské vodovody a kanalizace jsou druhou největší vodohospodářskou společností v ČR. Délkou provozovaných sítí představují největší společnost v zemi. Společnost poskytuje komplexní servis v oblasti výroby a dodávky pitné vody a následného odkanalizování a čištění odpadních vod. Zásobuje 1,1 mil. obyvatel na území Ústeckého a Libereckého kraje.

Společnost má 1781 zaměstnanců a provozuje 75 úpraven pitné vody a 215 čistíren odpadních vod.

Iveta Kardianová
(autorka je mluvčí SČVK)