Také v roce 2013 se potvrdilo, že sebevraždu volí jako „řešení" svých problémů mnohem častěji muži. Loni si život v okrese Louny vzalo osm mužů, celkem bylo sebevražd deset. „V loňském roce evidovali policisté v okrese Louny deset sebevražd a jeden pokus o sebevraždu," uvedla na dotaz Deníku Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

InfoblokZ deseti loňských sebevražd v regionu jich osm spáchali muži. Dvakrát si vzaly život ženy. I v roce 2013 se tak potvrdily dlouhodobé statistiky, kdy muži páchají sebevraždy daleko častěji než ženy. „Muži se hůře vyrovnávají s problémy a jednají spontánně. Své potíže chtějí vyřešit hned. Ženy bývají psychicky odolnější," vysvětluje Josef Kovářík, policejní psycholog.

Od roku 2008 do roku 2013 si v okrese Louny vzalo život celkem 62 lidí. Z tohoto počtu bylo 53 mužů (85 procent) a devět žen. Na ženy tak připadá patnáct procent případů.

Nejčastěji volili oprátku

Šest lidí si loni v okrese Louny vzalo život oběšením, tři muži se zastřelili a jedna starší žena v Lounech utonula v Ohři. Další žena, která pokus o sebevraždu přežila, se snažila otrávit léky. „Oběšení je obecně nejčastějším způsobem sebevraždy. Je to zřejmě nejjednodušší způsob, jak si vzít život. Málokdo má doma pistoli či velké množství účinných léků," pokračoval Kovářík.

Největší počet sebevražd bývá v přechodových obdobích, tedy když zima přechází do jara a nebo když se podzim ochlazuje a přechází do zimy.  Naopak zřídka si lidé berou život v období Vánoc.

Loni se v okrese Louny stal stejný počet sebevražd, jako v roce 2012, tedy deset. V roce 2011 bylo pět případů, rok předtím deset. V roce 2009 evidovali policisté jedenáct sebevražd a v roce 2008 šestnáct případů.