Nová, plastová a moderní sedadla měla být na tribuně Městské sportovní haly Louny už v tomto týdnu. Avšak nejsou. V podstatě až na poslední chvíli se totiž zjistilo, že není možné použít takovou techniku uchycení, jaká byla v plánu. Zavěšení do stěny by patrně nevydrželo. Město tedy zakázku zastavilo.

Výměna sedadel a související práce včetně výměny linolea představovaly investici za bezmála jeden milion korun. „Realizace zakázky musela být zastavena a bylo odstoupeno od smlouvy. Důvodem byla zásadní změna v upevnění sedadel, kdy se původně plánovalo upevnění svislé, které nakonec technicky nešlo zrealizovat," uvedla Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku lounské radnice.

Místo betonu je plech

Zavěšení do boční plochy schodů, tvořících tribunu, bez spodní opory by hmotnost diváků nemuselo unést. Přišlo se totiž na to, že schody jsou částečně pouze z plechu, který by tíhu neunesl. „Sedadla budou muset být upevněna do podlahy. Tím došlo k zásadní změně nejen zadání a smlouvy o dílo, ale i k navýšení finančních prostředků," dodala B. Sunkovská s tím, že za nynější odstoupení od smlouvy nevyvstanou pro městskou pokladnu žádné náklady.

Nové posezení mělo být hotovo asi v polovině ledna – dohoda platila ještě v prosinci. Na problémy s konstrukcí se tak přišlo krátce před realizací. Sportovní fanoušci se však přeci jen dočkají. „Realizace bude přesunuta od nájemce sportovní haly, TJ Lokomotiva Louny, na obor správy majetku města. Ten po převodu potřebných finančních prostředků vypíše nové výběrové řízení a investici ještě v letošním roce zrealizuje. Snad během léta," slíbila Blanka Sunkovská.

V letošním roce se počítá také s kompletní výměnou podlahy hrací plochy včetně roštu. Na to městský rozpočet počítá s částkou čtyři miliony korun.