Recept na sedmilhářskou rybí pochoutku, jak ji rybáři připravovali návštěvníkům Člověka v přírodě v 80. letech minulého století, našel ve svém archivu lounský fotograf a pamětník výstav Ladislav Bába. 

„Je pravda, že tam nejsou až tak přesné váhy. Je to poděkování a vzpomínka na všechny rybáře a jejich manželky, které uzení ryb věnovali mnoho volného času. Recept mám od pana Blažka, asistovali pan Hanzl, Grass a další," vypráví Ladislav. „Nutno dodat, že nová Rybářská bašta byla velice pečlivé udržována a voněla rybinou široko daleko,“ přidává vzpomínku.

Přečtěte si, jak se oblíbená dobrota vařila. Recept je přizpůsobený tomu, že se na Člověku v přírodě připravovala pro velké množství zájemců…

Sedmilhářská rybí pochoutka

Kapr uzený (podkovy). Na 25 kilogramů ryby. 

Kapra nakrájíme na podkovy a naložíme do následujícího láku:

1/2 kg soli
2 velké hrsti Pragandy (řeznická solící nákládací směs)
hrst pepře
trochu muškátového květu
hrstička zázvoru
1/2 balíčku papriky sladké
trochu kmínu
hrst papriky pálivé
2 velké hrsti česneku (stroužky se nakrájí nahrubo)

Vše se pořádně promíchá, v nádobě se umačká a nechá do rána uležet. (pustí si šťávu - nenechávat déle) Druhý den před uzením se přidá ještě asi 1/4 balíčku soli.
Uvedenou dávku je nutno rozpočítat podle množství ryby. (opatrně s kořením!)

Udí se nad kouřem z pilin v uzavřené nádobě - několikrát se zvednutím víka větrá. Uzení trvá asi 20 - 30 minut. (nutno zkoušet) Možno udit i v normální udírně - podkovy zajistit proti rozpadnutí.

Výstava Člověk v přírodě probíhá každoročně v Lounech dodnes. Letos se uskuteční od pátku 22. do neděle 24. září.