ŽATECKO - Rychlostní silnice R7 Praha – Chomutov, která protne Lounsko a Žatecko, je jednou ze čtyř prioritních silničních staveb ministerstva dopravy v ČR. Kromě ní to je ještě dokončení dálnice D8 přes České středohoří a D47 z Lipníka do Ostravy a stavba D3 z Prahy do Českých Budějovic. Uvedl to náměstek ministra dopravy Jiří Hodač.

Silnice R7 má být podle ministerstva dokončena do roku 2010 a mimo jiné vyřeší napojení průmyslové zóny Triangle na českou silniční síť. U Chomutova na R7 navážou zcela nové úseky silnice I/7 k hraničnímu přechodu Hora sv. Šebestiána. Modernizace této silnice umožní přechod otevřít pro kamiónovou dopravu.

Rychlé dokončení silnice R7 je také jedním z požadavků japonských investorů, kteří loni do zóny Triangle přišli. Dovoz polotovarů a odvoz produkce mají denně zajišťovat desítky kamionů. Dostavba R7 je na Lounsku a Žatecku navržena v osmi úsecích. Tři z nich, obchvat Sulce, úsek u zóny Triangle a navazující mimoúrovňová křižovatka nad Žiželicemi, by se měly začít stavět letos.

K zahájení staveb dalších by podle plánů Ředitelství silnic a dálnic mělo dojít v letech 2008 a 2009. Ministerstvo dopravy chce nejpozději do roku 2015 dokončit tuzemskou síť dálnic a hlavních silničních tahů v délce 2000 km. V současnosti je dostavěna zhruba polovina.