Už druhá pojišťovna vystavila pochvalu řidičům na silnicích okresu Louny. Podle výsledků průzkumů je na komunikacích v regionu nejméně nehod v Ústeckém kraji.

Po žebříčku České pojišťovny, kde se pravidelně Louny objevují mezi bezpečnějšími městy v České republice, teď pověst klidného regionu potvrdila také statistika ČSOB pojišťovny. Na silnicích okresu je méně nehod než třeba na Mostecku, Děčínku nebo Ústecku. „V rámci Ústeckého kraje je v okrese Louny nejnižší nehodovost,“ potvrdil Petr Milata, tiskový mluvčí ČSOB pojišťovny potěšující čísla, která jejich pracovníci čerpali ze statistik povinného ručení.

Čím nižší číslo, tím bezpečnější silnice. Okres Louny v první polovině roku 2011 dosáhl indexu 3,9 (v roce 2010 byl index 4,3). Celorepublikový průměr je přitom 5,2. Druhé skončily v rámci Ústeckého kraje Litoměřice, které mají 4,7 (oproti 4,5 v roce 2010). Bronzová příčka v bezpečnosti pak patří Chomutovu – 5 (5,3). Následuje okres Teplice, páté je Ústí, které má index 6,9. Ještě v minulém roce ale mělo 9, bylo tak nejhorší v kraji. V této pozici je letos vystřídal okres Most s indexem 7,3. Předposlední je Děčín s indexem 7,1.

Celorepublikově je nejhorším regionem podle očekávání Praha s indexem 10,3. Mocně ji ale dohání Ostrava.

Nejlépe kolem Rychnova nad Kněžnou

Nejméně nehod je podle statistik ČSOB pojišťovny naproti tomu v okrese Rychnov nad Kněžnou (2,2), následují Svitavy (2,6) a na špičce je také Rakovník, soused okresu Louny. Na Rakovnicku je index 2,6. Řidiči okresu Louny tak mají, ač jsou nejlepší v kraji, stále co dohánět.

Praha, jako největší naše město s nejvyšší hustotou provozu, logicky kraluje i mezi kraji. Velmi nelichotivé druhé místo patří v tomto žebříčku Ústeckému kraji. Třetí je Moravskoslezský kraj, který ale severní Čechy dohání. „Zhoršila si situace v Ostravě, zhoršení navíc vykázal také okres Frýdek–Místek a naopak se zlepšila situace v některých okresech na severu Čech, kde je tradičně nehodovost druhá nejvyšší po Praze. Moravskoslezský kraj se tak v krajském srovnání svou rizikovostí přiblížil na dohled kraji Ústeckému,“ dodal Milata.