Ústecký kraj začne v příštím roce s rekonstrukcemi dvou silnic mezi Kadaní, Žatcem a Rakovníkem. Práce mají vyjít na více než tři sta milionů korun, většinu nákladů uhradí dotace z Integrovaného regionální operačního programu.

„V tuto chvíli je již uzavřena smlouva s dodavatelem stavby. Se zahájením rekonstrukce se počítá v příštím roce, dokončení je naplánováno do září 2018," sdělila Lucie Dosedělová, mluvčí Ústeckého kraje.

Rekonstrukce se týká silnice II/225 Kadaň - Žatec kolem Nechranické přehrady od křižovatky se silnicí Podbořany - Kadaň, jež byla rozsáhle opravena s pomocí evropských dotací před několika lety. Opravovat se má silnice také přímo v Žatci v ulicích Boženy Vikové Kunětické a následně ulice Volyňských Čechů a silnice II/227 ve směru na Rakovník až k hranici se Středočeským krajem mezi Deštnicí a Svojetínem. Kromě nového asfaltu na silnici je v plánu také rekonstrukce uličních vpustí v Žatci a Libočanech pro dešťovou kanalizaci. Celkem má být také zrekonstruováno patnáct propustků u Holedeče, Poláků, Chban a Libočan, kterými silnice překonávají menší potoky.

Na řadě míst už opravy proběhly

Silnice mezi Kadaní, Žatcem a Rakovníkem byly hodně rozbité, Ústecký kraj v posledních letech na opravy jejich povrchů vyčlenil miliony korun. Nový asfalt tak je například na silnici kolem Holedeče, Chban nebo Poláků.

V neutěšeném stavu je silnice Žatec - Rakovník kolem Svojetína, ta už je ale v majetku Středočeského kraje.

Kraj v minulých letech s využitím „evropských" dotací rozsáhle zrekonstruoval v okrese Louny několik silnic. Například zmíněnou komunikaci Kadaň - Podbořany - Očihov nebo také silnici Louny - Ročov.