Řidiči jedoucí po silnici Louny – Most si mohou oddechnout.

V pátek 1. října totiž skončila více než rok trvající objížďka, kterou si vynutila přestavba silnice I/28 mezi Dobroměřicemi na Lounsku a Odolicemi na Mostecku.

Objížďka na frekventované silnici byla nepříjemná, její trasa vedla přes několik vesnic po vedlejších silnicích, což řidičům mezi Louny a Mostem přinášelo značné zdržení. To nesla řada řidičů s nelibostí, zvláště pak v dobách, kdy se na stavbě nic nedělo – podle stavitelů kvůli podmáčenému terénu.

Ještě větší zdržení přinesla objížďka pro řidiče kamionů, kteří museli až na silnici I/27 Žatec – Most.

Silnice Dobroměřice – Odolice byla v režimu předčasného užívání spuštěna do provozu v noci na dnešek, určité práce na ní ale ještě probíhají. Nicméně řidiči už v tomto úseku jezdí po nové silnici. Právě její rozšíření, zpřehlednění a celková modernizace byla hlavním smyslem rekonstrukce. Ta začala loni na jaře.

Silnice mezi Dobroměřicemi a Odolicemi v délce 6,6 kilometru byla rozšířena o dva metry na 11,5 metru. Došlo k narovnání terénních vln a k úpravě křižovatek. Postaveny byly tři nové mosty přes Dobroměřický a Hrádecký potok a přes biokoridor Raná – Oblík. Silnice se tak stala přehlednější a tím pádem bezpečnější. Modernizace vyšla i s výkupy pozemků a přípravou na zhruba půl miliardy korun, z čehož 373 milionů by měla dát Evropská unie.

Úsek Dobroměřice – Odolice je posledním ze tří staveb, který silnici mezi Mostem a Louny zmodernizoval. V roce 2000 byl v rámci stavby silničního obchvatu Loun otevřen úsek u Dobroměřic, díky kterému se doprava vyhýbá této obci. O rok později byla dokončena dvoukilometrová přeložka silnice I/28 mezi Skršínem a Kozly na hranici Lounska a Mostecka.

Rozšíření silnice mezi Dobroměřicemi a Odolicemi se plánovalo už několik let. Nejprve na to chyběly peníze, v posledních letech zahájení prací brzdil výkup pozemků.