Doprava po silnici mezi Louny a Mostem se zrychlí. Uleví se nervózním řidičům i dopravou zatíženým vesnicím.

Za dva týdny by měly totiž skončit objížďky způsobené rekonstrukcí silnice I/28 Most – Louny v úseku Odolice – Dobroměřice.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce dát zmodernizovanou silnici brzy do předběžného užívání. „Silnice Dobroměřice – Odolice bude v režimu předčasného užívání spuštěna do provozu od 1. října,“ uvedl na dotaz Deníku Roman Kluzák z tiskového oddělení ŘSD. „Děláme vše pro to, abychom tento termín stihli,“ řekl Renné Komínek, šéf ředitelství ŘSD v Chomutově.

Stavbařům zbývá ještě dodělat jednu přeložku plynového potrubí, pracují také na finální vrstvě na silnici.

Na silnici byla před opravou řada dopravních závad. Hlavní tah vedle kopců Raná, Milá a Oblík byl například moc úzký, vlnitý a nepřehledný, tím neumožňoval bezproblémové předjíždění.

Zkapacitněním důležité cesty se má zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy. Ta se ale během objížděk zhoršila v okolních obcích, kde pozorují zhoršení stavu vozovek. „Přes naši obec jezdí více osobních aut. Ze začátku to zkoušely i kamiony, ale naši strážníci jim v tom zabránili,“ sdělil starosta Bečova Václav Turnovský.

Rekonstrukce silnice začala už loni v březnu, řidiči se při cestě mezi Louny a Mostem řadu měsíců potýkali s nepříjemnými objížďkami. Silnice mezi Dobroměřicemi a Odolicemi v délce 6,6 kilometru byla rozšířena o dva metry. Došlo k narovnání terénních vln a k úpravě křižovatek. Silnice se tak stala přehlednější a tím pádem bezpečnější. Práce vyšly na zhruba půl miliardy korun, 373 milionů by měla dát Evropská unie.

Petr Kinšt
Martin Vokurka