Strategický plán obsahuje seznam dopravních staveb, jejichž cena by podle některých odhadů měla přesáhnout 800 miliard korun. Na seznamu jsou obě rychlostní silnice, které protnou okres Louny. Konkrétně silnice R7 Praha – Chomutov a R6 Praha – Karlovy Vary – Cheb.

U silnice R7 se podle harmonogramu předpokládá, že bude v Ústeckém kraji dostavěna do roku 2010, ve Středočeském do roku 2012. Celá R7 má vyjít na 12,6 miliardy korun. Plán předpokládá, že z toho téměř sedm miliard přijde jako dotace z Evropské unie z operačního programu doprava, další téměř tři miliardy má krýt půjčka z Evropské investiční banky.

Dostavba R6 vyjde na zhruba 39 miliard a patří k nejnákladnějším investicím na schváleném seznamu. Také u této silnice se počítá s evropskými penězi. Z operačního fondu doprava má přijít přes pět miliard, půjčka má dodat další dvě miliardy. Plán předpokládá, že silnice R6 mezi Chebem a Karlovými Vary bude dostavěna do roku 2010 a zbylé úseky na Karlovarsku a Podbořansku v Ústeckém kraji kolem roku 2012. Až v roce 2015 má být zkompletován zbylý úsek ve středních Čechách na Rakovnicku.

Podle sdělení Ředitelství silnic a dálnic by měla být R6 na Podbořansku stavěna v letech 2009 až 2011, plán ale předpokládá s financováním silnice až v letech 2011 až 2013. S evropskými penězi a půjčkou se počítá také v případě dalších významných silničních staveb v okrese – obchvatu Velemyšlevsi a Žiželic na silnici I/27 Most – Žatec či s přeložkou silnice I/28 Louny – Most v úseku Dobroměřice – Odolice.