Po správcích komunikací budou případně požadovat nápravu. Deníku to řekl Rudolf Náhlovský, vedoucí dopravní policie v Lounech. Zvýšený dohled policie nad stavem silnic je jedním z kroků nového vedení dopravní policie v čele s novým ředitelem Martinem Červíčkem.

Cílem je snížení počtu nehod

Toto opatření má být jedním z kroků k zastavení nárůstu nehod na silnicích. „Na silnicích v okrese Louny je spousta neoznačených výmolů, mnohde chybí vodorovné značení silnic na jejich krajích, někde jsou neposekané příkopy. Budeme na správcích komunikací důsledně požadovat, aby tyto komunikační závady odstranili,“ uvedl Rudolf Náhlovský. „Blíží se podzim a zima a s tím spojená snížená viditelnost, při které je vodorovné značené na silnicích pro řidiče velmi důležité,“ dodal.

Vlastníkem silnic prvních tříd je stát, spravuje je Ředitelství silnic a dálnic. Vlastníkem komunikací druhých a třetích tříd jsou kraje, v okrese Louny se o ně stará Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. Na území okresu Louny je 913 kilometrů silnic. Z tohoto počtu připadá na silnice I. třídy 112 kilometrů, II. třídy 206 km a silnic III. tříd je 595 km.