Starostové měst kolem silnice I/7 Praha - Chomutov protestují proti tomu, že nová Sobotkova vláda nemá ve svém programovém prohlášení přestavbu této komunikace na rychlostní čtyřproudovou R7. Ta je nyní hotová ve dvou krajních úsecích Praha - Slaný a Chomutov - Bitozeves. Dostavba zbylých úseků je v nedohlednu.

„Na lounské radnici proběhla v pondělí schůzka, která byla svolána jako reakce na vydané programové prohlášení vlády. V něm není v oblasti resortních priorit Ministerstva dopravy ČR ani zmínka o výstavbě rychlostní komunikace R7," sdělila Hana Kučerová ze sekretariátu lounské radnice.

Silnice může snížit nezaměstnanost

Ze schůzky na lounské radnici vzešel otevřený dopis vládě ČR, ve kterém podepsaní starostové měst včetně Loun, Žatce a Postoloprt apelují na dostavbu čtyřproudové silnice. „Je s podivem, že se v prioritách vlády tato tepna neobjevila ani v době, kdy nový strategický partner uvažuje o vstupu do průmyslové zóny Triangle u Žatce. Pokud vláda opravdu myslí vážně snahy o snížení nezaměstnanosti v Ústeckém kraji, nemůže v programovém prohlášení vlády chybět investice do předmětné komunikace R7," píše se v dopise. Ten podepsala také starostka Žatce Zdeňka Hamousová i starostové Loun Radovan Šabata a Postoloprt Václav Ibl.

Druhá rychlostní silnice, která má vést přes okres Louny, R6 Praha - Karlovy Vary, naopak v programovém prohlášení nové vlády o dopravních prioritách je. I na této komunikaci jsou hotové začátek a konec silnice: Praha Nové Strašecí a Karlovy Vary Cheb. Zbylé úseky, včetně třech na Podbořansku, chybí. Jeden z nich, Lubenec Bošov, se ale už staví, hotový má být příští rok.