Žatecko a Chomutov spojí do dvou let čtyřproudová silnice. Její výstavba začala loni, v současné době se její budoucí trasa začíná rýsovat v terénu.

Silnice je součástí rychlostní komunikace R7 Praha – Chomutov, naváže na v roce 2009 otevřený čtyřpruh u průmyslové zóny Triangle na Žatecku.

Nová silnice na Chomutov začne hned za novou mimoúrovňovou křižovatkou se silnicí I/27 Most – Plzeň, která byla rovněž dokončena v roce 2009. Po pár stech metrech ve směru od Žatce na Chomutov vyrůstá u benzínové pumpy nový most. Přes něj povede doprovodná silnice, jejíž funkci následně převezme současná silnice Praha – Chomutov.

Souběžně s ní, až do Lažan, povede zcela nová čtyřproudová silnice. Jedná se o jiný koncept výstavby, než třeba v případě úseku kolem zóny Triangle. Tam se čtyřpruh vybudoval naopak v místě staré silnice, souběžná doprovodná komunikace je nová.

Vznikají mimoúrovňové křižovatky

Za Lažany, kde se staví mimoúrovňová křižovatka, se čtyřproudová silnice do Chomutova odkloní od nynější trasy a povede jižně od Všehrd a Droužkovic. Na mnoha místech se tam už pracuje.

Řidičům má čtyřproudová silnice mezi Žateckem a Chomutovem začít sloužit za dva roky. Její výstavba vyjde na pět miliard korun, přispět by měla Evropská unie. Kvůli nedostatku peněz se v nejbližších letech nepočítá s výstavbou dalších úseků na R7. V roce 2013 bude čtyřpruh z Prahy do Slaného, kolem Sulce na Lounsku a na konci silnice – mezi křižovatkou u Bitozevsi a Chomutovem.