Řidiči, kteří se těší na novou čtyřproudovou silnici mezi Žateckem a Chomutovem, si budou muset počkat. Její zprovoznění se oddálí o několik měsíců.

Stavba dvou úseků silnice R7 Praha - Chomutov, Vysočany - Droužkovice a Droužkovice - Nové Spořice, v celkové délce 16 kilometrů byla slavnostně zahájena v dubnu roku 2010. Ukončení stavby bylo tehdy naplánováno na březen 2013. Při slavnostním zahájení stavby 27. dubna 2010 šéfové stavebních firem slíbili, že se pokusí termín zkrátit, aby řidiči po nové silnici ze Žatecka do Chomutova už mohli začít jezdit na podzim roku 2012.

Nic z toho se nestalo. Navíc se posune i další termín, kdy měla být silnice otevřena, jenž byl stanoven na září 2013. Nově by oba zmíněné úseky měly být pro motoristy zprovozněny letos v prosinci. Úplně dokončené budou ale až v polovině roku 2014.

Problém s výkupem pozemků

„Odsun zprůjezdnění na prosinec 2013 je způsoben zpožděním v majetkoprávním vypořádání pozemků potřebných pro stavbu a zpožděním ve výstavbě přeložek vrchního vedení vysokého napětí," sdělila Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic. Kvůli tomu získal úsek Droužkovice - Nové Spořice stavební povolení až o téměř rok později, než byla stavba slavnostně zahájena.