Sanace svahu mezi Měcholupy a Radíčevsí na Žatecku spolu s opravou silnice třetí třídy, která obě vesnice spojuje, vyjde na deset milionů korun.

Ty ale Správě a údržbě silnic Ústeckého kraje teď chybí, mohou za to srpnové povodně na Děčínsku a Ústecku, které způsobily na silnicích ve správě kraje mnohamilionové škody.

Pokud se peníze nenajdou, řidiči budou muset s objížďkou mezi Radíčevsí a Měcholupy počítat i v příštím roce.

„Sanace svahu a oprava silnice mezi Radíčevsí a Měcholupy je projekčně připravená, kvůli povodním na to ale teď nemáme peníze. V nejbližší době by se mělo rozhodnout, zda se nějaké najdou,“ sdělil Jaroslav Tačner, náměstek Správy a údržby silnic Ústeckého kraje. Podle jeho slov by mělo být nejpozději v září jasné, zda peníze budou a zda se k sanaci svahu přistoupí. Pokud ano, práce by mohly být hotové ještě letos. V tom případě by mohla být silnice otevřená ještě letos.

„Je také možné, že bychom opravili jen to nejhorší, aby mohla být silnice zprovozněna. To by stálo šest milionů korun. A zbytek by se udělal později,“ řekl J. Tačner. Pokud se ale peníze nenajdou, silnice bude zavřená až do příštího roku.

Silnice mezi Radíčevsí a Měcholupy je uzavřená od června letošního roku. Prudký déšť tehdy podemlel svah, který se utrhl a s ním sjela i část asfaltové vozovky do rokle. Na místech jsou instalovány betonové zátarasy, aby řidiči úsekem nemohli projíždět. Podobně ujel svah po prudké bouřce se silnicí nad Staňkovicemi v květnu 2009. Oprava skončila až na konci loňského roku.

PŘIPOMEŇTE SI: Nad Radíčevsí ujel svah, silnice do Měcholup je zavřená

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!