Během letních prázdnin by měly začít práce na sanaci svahu mezi Měcholupy a Radičevsí na Žatecku, který se sesunul před rokem při bouřce (na snímku). Od té doby je silnice spojující tyto obce nepřetržitě zavřená a řidiči musí jezdit po objížďce.

„V současné době se zpracovává projektová dokumentace, vlastní práce by měly začít během července. Peníze na to vyčleněné máme,“ sdělil Jaroslav Tačner, technický náměstek Správy a údržby silnic Ústeckého kraje. Podle jeho slov by stavební práce měly trvat přibližně dva měsíce, během podzimu by tak silnice měla být otevřená.

Ústečtí radní v březnu na sanaci svahu a následnou rekonstrukci silnice vyčlenili čtyři miliony korun. Stejnou částku „připravili“ také na sanaci svahu se silnicí v Líčkově. Komunikace je uzavřena pro těžká nákladní vozidla. „I v tomto případě se zpracovává projektová dokumentace a práce by měly v létě začít. Předpokládáme, že budou rozděleny do dvou etap. Letos by se udělala první, aby mohla být silnice zprovozněná, a v příštím roce by se práce dodělaly,“ vysvětlil J. Tačner. Sesuv v Líčkově je totiž podstatně rozsáhlejší než mezi Měcholupy a Líčkovem, náklady na jeho sanaci tak budou vyšší.

Další propadlá silnice na Žatecku je mezi Libořicemi a Sýrovicemi. Kdy se ta bude opravovat, to zatím není jasné, peníze na to vyčleněné zatím nejsou. Silnice je ale jen velmi málo využívaná.

Připomeňte si:
Na sanaci svahu a opravu silnice nejsou peníze, kvůli povodním
Nad Radíčevsí ujel svah, silnice do Měcholup je zavřená