Chystáte se v sobotu oslavit silvestrovský večer a novoroční noc nějakým zajímavým, neotřepaným způsobem? Možnosti tu jsou – a najdou se i v okrese Louny.

Na většině míst jsou k dispozici dosud i volné vstupenky, na některá další setkání se můžete vydat bez starostí o místo a bezplatně.

Poměrně neobvyklý způsob Silvestra se dá prožít v prostorách Divadla Jaroslava Vrchlického v Lounech. Dopoledne se mohou zájemci přijít pobavit na skvělou komedii Severočeský buchaři v podání divadelního souboru Klouzák. Zájem vděčných diváků o něj neutuchá – je to zatím nejreprizovanější představení v dějinách Vrchlického divadla. Silvestrovské představení plné humoru začíná v 10 hodin.

Tím ale program v divadle nekončí. Kdo má tento chrám kultury v Lounech rád a chce v něm strávit Silvestr, nemusí ho téměř ani opouštět. Na večer je totiž v jeho prostorách přichystán Divadelní Silvestr. K tanci bude hrát oblíbená kapela Jaroslava Kleina. „Vstupenky jsou stále k dispozici a prodávat se budou i v pátek a v sobotu, takže zájemci mají ještě pořád šanci,“ uvedla ve čtvrtek Milena Nečesaná z lounského divadla.

V Žatci tradičně na náměstí

V Žatci se chystá tradiční oslava na hlavním náměstí zakončená půlnočním ohňostrojem. Účast je pro všechny lidi bezplatná. „Hudební program začne ve 22 hodin, na náměstí vyroste malé podium. Věci potřebné k ohňostroji se začnou připravovat už přibližně od 18 hodin v prostoru poblíž chmelničky. Část náměstí bude uzavřena. Žádáme také všechny řidiče, aby pro tento večer své vozy neparkovali u chmelničky, ale raději ve větší vzdálenosti. Je to i v jejich zájmu – předejdou možnému poškození svého auta,“ uvedl Karel Fiala z Městského divadla Žatec, které Silvestr na náměstí pořádá.

Setkání s ohňostrojem na náměstí má v Žatci tradici už od Silvestra 1999, kdy se tímto způsobem poprvé vítal superkulatý rok 2000. Tehdy se podobná show konala v mnoha městech ČR i světa. Většina ji však už později neopakovala, zatímco Žatec pořádá silvestrovské setkání se světlicemi rok co rok a letos se tam rozjásaní lidé sejdou už potřinácté. Na pořádek bude dohlížet městská policie, hasiči i zdravotníci.

Vzhůru do baru

Silvestrovský program a uvítání nového roku chystá v okrese Louny také celá řada restaurací, barů, kulturních domů. Jsou jejich desítky a většina z nich nabízí zábavný program, zejména hudbu, a také různé občerstvení a láhev sektu či jen přípitek, které už jsou zahrnuty v ceně vstupenky.

Více silvestrovských programů je ve městech, výrazně méně pak na vesnicích. Taneční zábava proběhne například v kulturním domě v Lubenci, hrát bude kapela Kadence.

A jak se pohybují ceny vstupenek? V Lounech zaplatíte za večer v divadle pětistovku, v Lubenci 150 korun. Ceny jsou různé podle typu podniku, jeho prostředí a druhu občerstvení. Tak tedy příjemnou zábavu a šťastný nový rok!