Méně peněz než v minulých letech vydali lidé z okresu Louny na novoroční výlety a zájezdy. Zapůsobil zřejmě strach z finanční krize a nejisté budoucnosti.

Více se šetří. Je to vidět i na tržbách cestovních kanceláří. Zatímco loni bylo těsně před Silvestrem takřka nemožné sehnat pobyt v některé z evropských metropolí, letos je ještě v některých destinacích volno.

„Oproti minulým letům chodilo zamlouvat silvestrovské víkendy v metropolích po Evropě méně lidí. Když už přišli, žádali hlavně levnější destinace,“ prozradila Deníku Jaroslava Zábranská z žatecké cestovní kanceláře Jarotour.

Svátky na sněhu jsou pořád jedničkou. Více než Paříž, Řím nebo Londýn táhnou tradičně chaty na horách, tuzemských i zahraničních.

„Zájem o chaty na horách byl přibližně stejný. Osvědčené a kvalitní pobyty jsou už dávno vyprodané a je jedno, jestli šlo o naše hory nebo Alpy,“ pokračovala Zábranská. Podle ní je nižší zájem spojen hlavně ze strachem z celosvětové finanční krize.

„Lidé se bojí o zaměstnání a peníze proto raději šetří. Čekají, co bude, a Silvestr mimo domov oželí,“ myslí si Zábranská.