Jak a kde strávit Silvestra? Tuhle otázku řeší řada lidí. Zatímco někteří oslaví příchod Nového roku v rodinném kruhu v domácí pohodě, jiní chtějí vyrazit za zábavou a přáteli do víru nočního života. Většina kulturních zařízení a restaurací přichystala pro hosty zajímavé akce.

Volné vstupenky jsou ještě k dostání. V ceně je zábavný program, občerstvení nebo sklenička sektu.

Tradičním místem pro oslavu Silvestra je Hotel Union v Lounech. „Pro návštěvníky jsme připravili zábavný program s diskotékou. Zpestřením bude travesti a strip show. V ceně vstupenky je švédský stůl s teplou a studenou kuchyní a sklenička sektu na novoroční přípitek. Několik volných vstupenek ještě máme, je lepší si místo zarezervovat,“ uvedl ředitel hotelu Miroslav Kučera.

Zcela vyprodáno hlásí v restauraci u Somolů. Hosté, kteří mají zajištěny vstupenky, se mohou těšit na erotický program a láhev sektu zdarma. Tradičně se slavící lidé scházejí před půlnocí také na Mírovém náměstí, kde společně odpalují zábavnou pyrotechniku a setkávají se s ostatními přáteli.

V Žatci se mohou lidé pobavit na náměstí Svobody, kde je připraven kulturní program. O dobrou zábavu se bude starat od 22 hodin DJ Karel Fiala, pět minut před půlnocí popřeje oslavujícím mnoho úspěchů do nového roku starosta města Erich Knoblauch. Přesně o půlnoci nebe rozzáří velký novoroční ohňostroj. Silvestrovskou zábavu připravila také nedávno otevřená kavárna U šnečků v Husově ulici. Hosté si mohou pochutnat na připraveném silvestrovském menu.

Když pijete, také jezte

Ať už budete slavit Silvestr doma s rodinou nebo v restauraci, k tomu, abyste přežili popíjení alkoholu ve zdraví, je potřeba dodržovat několik zásad. Pokud se nechcete ráno probudit s kocovinou nejlepší je úplně se vyhnout alkoholu. Při oslavách příchodu nového roku se ale většinou s alkoholem nešetří.

Při jeho konzumaci bychom měli proto pamatovat jídlo a nepít s prázdným žaludkem. Alkohol bychom také neměli míchat s jinými druhy. Naopak je dobré jednotlivé skleničky alkoholu prokládat sklenicí čisté vody. Ranní kocovinu zhoršuje nadměrné kouření nebo sladké koktejly.