Hluk, velký nepořádek, střepy v okolí a další problémy řešili v Podbořanech dlouho u tamního skateparku. Radnice chtěla původně sportoviště přesunout na vhodnější místo, kvůli velké finanční náročnosti z toho ale sešlo. Skatepark byl nakonec zrušen, náhrada za něj nebude, veřejnost totiž neprojevila o znovuinstalování zájem.

Skatepark byl z areálu Tatranu odstraněn na jaře. Problémové místo se poté uklidnilo. „Prozatím byl uložen ve skladovacích prostorách města. Za těch několik měsíců se nikdo neozval, že by mu chyběl. Veřejnost neprojevila o umístění skateparku jinde po městě zájem, nepočítáme proto s tím, že bychom ho někde instalovali," uvedl pro Deník Karel Honzl, místostarosta Podbořan.

Co s uvolněnou plochou?

Podbořanská radnice nechtěla skatepark rovnou prodávat, vyčkávala, zda nebude vyznavačům skateboardingu ve městě chybět. Žádný se ale neozval. Nyní tedy začnou o odprodeji, například do jiného města, v Podbořanech uvažovat.

A co by v budoucnu mohlo být na místě v areálu Tatranu, kde dříve skatepark stával? Zatím je tam pouze asfaltová plocha. „O plochu projevili zájem tenisté, chtěli by tam udělat cvičné kurty, pro mládež či začátečníky. Je to jedno z možných řešení, bylo by to bez velkých úprav," pokračoval Honzl.

Plocha je v těsné blízkosti tří kurtů s umělým povrchem. Na cvičných kurtech by pravděpodobně zůstal, alespoň zatím, asfalt. Sloužit může plocha také pro další sporty, například na rozcvičování. O definitivním využití se bude ještě jednat.

Fungoval skateboardový oddíl

Skatepark byl v Podbořanech v areálu Tatranu od roku 2008, kdy byl vybudován společně s kurty, tehdy získalo město na jeho stavbu dotaci. V dalších letech fungoval ve městě i skateboardový oddíl, místo bylo využívané. Postupně byl ale skatepark pro své účely využíván méně, vyznavači skateboardingu si našli jiná místa po městě.

Radnice pak u skateparku velmi často řešila stížnosti, scházeli se tam často „problémové skupinky". Podle vedení města byl také nevhodně umístěný. Nedaleko školy, navíc mezi dalšími sportovištěmi. Stížnosti byly na hluk, velký nepořádek nebo střepy na okolních kurtech.

Kvůli problémům pak chtěla radnice skatepark přestěhovat na jiné, vhodnější místo, aby ho mohli zájemci dál využívat. Plánovalo se jeho přesunutí za koupaliště, kde by tolik nevadil hluk. Kvůli vysoké finanční náročnosti ale ze stěhování sešlo, přesun by vyšel na dva a půl milionu korun. Nakonec se tedy rozhodlo vedení města zrušit skatepark bez náhrady.

Problémový skatepark v Podbořanech- skatepark vznikl v areálu Tatranu v roce 2008 společně se sousedními kurty, podbořanská radnice na vybudování získala dotaci
- po několika letech muselo vedení města řešit problémy, uvažovalo se o přestěhování sportoviště za koupaliště. Jenže to by stálo 2,5 milionu korun a tolik radnice dát nechtěla.
- nakonec bylo rozhodnuto o úplném zrušení skateparku, na jeho místě mohou vzniknout tréninkové tenisové kurty