Nedávno pozemek Ústecký kraj prodal za 260 tisíc korun městu, radní se rozhodli, že objekt bude zbourán. Už na to vyčlenili 200 tisíc korun. „Sklad jsme opustili proto, že jeho umístění nevyhovovalo z hlediska územního plánu města. Nyní hledáme v Žatci nové prostory pro uskladnění posypového materiálu, provizorní řešení máme,“ uvedl Jaroslav Tačner, technický náměstek Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.

Ve skladu poblíž benzínové pumpy OMV byl umístěn inertní materiál a sůl, kterými v zimě sypače ošetřovaly silnice na Žatecku. „Takový sklad v Žatci potřebujeme,“ dodal náměstek. Obdobné sklady mají silničáři v okrese v Černčicích u Loun, Podbořanech nebo v Bošově na silnici I/6 Karlovy Vary – Praha.

Co bude s pozemkem po odstranění skladu v Žatci není zatím jasné. „V novém územním plánu je zanesena stavba okružní křižovatky na silnici Most – Plzeň, která má nahradit současnou křižovatku poblíž benzínové pumpy OMV. Je možné, že její část bude na pozemku skladu,“ uvedl Miroslav Vrábík, vedoucí odboru rozvoje města žatecké radnice.

V oblasti se počítá ještě s jednou kruhovou křižovatkou v horní části Husovy ulice, díky které se napojí na silniční síť nové obchodní centrum, jež má vyrůst mezi stavebninami a zrušeným skladem.