Žáci 1. stupně základní školy při Dětském domovu, Základní škole a Střední škole Žatec malovali obrázky do soutěže vyhlášené Ministerstvem vnitra ČR Svět očima dětí na téma Hrdinové všedního dne a Chraňme se před nebezpečím.

V dílech žáků byly zobrazeny každodenní činnosti strážců zákona, jak nám pomáhají a chrání nás. Jak mohou samotní žáci přispět k ochraně svého zdraví, zdraví spolužáků a spoluobčanů a mohou tak minimalizovat nebezpečí. Uvědomují si, že nebezpečí na ně číhá ve škole, na hřišti, v parku, na ulici, na silnici, při sportování. Vědí, že na přechodu pro chodce se musí pořádně rozhlédnout a při pohybu na komunikaci by se měli označit reflexními prvky, aby byli dobře vidět. Zobrazovali pravidla slušného chování a jednání ve škole i venku.

A děti nakonec získaly ocenění od ministerstva vnitra titul Škola roku! Diplom jim podepsal osobně ministr vnitra Milan Chovanec.

Pro diplom a výhru se žáci vydali s paní učitelkou do Prahy, kde byl pro ně připraven zábavný program. Domů si žáci odvezli plno zážitků a darovací certifikát od společnosti RICOH Czech Republic na tiskové zařízení.

Marta Karasová