Zatěžkávací zkouškou prošla včera nová školka, která byla zřízena v budově Základní školy v ulici 28. října v Lounech. Děti sem nastoupí sice až 2. ledna 2012, okouknout si ji přišly ale o několik dní dříve. Zatímco rodiče si prohlíželi zázemí, vybavení a koupelny, děti se vrhly na hračky.

„Je skvělé, že se podařilo tyto prostory zřídit tak rychle,“ nešetřil slovy chvály starosta města Jan Kerner. V dubnu, při zápisu dětí do školek, se ukázalo, že kapacita současných školek je nedostatečná. Radnice proto začala hledat prostory pro novou školku. Dvě oddělení školky pro 50 dětí budou zatím fungovat jako detašované oddělení školky v ulici ČSA. Školkové třídy jsou umístěny v prvním poschodí, v přízemí je sociální zázemí pro personál. Předškoláci budou moci využívat prostory tělocvičny, bazén i školní hřiště.

„Je skvělé, že školka byla otevřena. U zápisu se na nás nedostalo, sice bychom měli hlídání, ale naše Ella do školky moc chtěla a už se těší,“ řekli rodiče Paula Paulíková a Josef Srp.

„Do nové školky nastoupí oba kluci. Vašek půjde do školky poprvé, Jakub sem přestoupí z jiné školky, do které jsme to měli daleko. Kluci budou alespoň spolu a máme to mnohem blíž k domovu,“ sdělil spokojený tatínek Václav Mrkvík.