Naštěstí včas se v Podbořanech v minulých dnech přišlo na havarijní stav stropu v jedné z místností v tamní mateřské školce.

Žádné dítě nebylo ohroženo, školka už totiž byla kvůli plánované rekonstrukci uzavřena.

Na fakt, že by strop v mateřské školce v Hlubanské ulici v Podbořanech mohl spadnout, se přišlo při kontrole. Specializovaná firma tam na toaletách měla opravit křivý strop.

„Udělali do stropu sondu a přitom zjistili, že trámy jsou v hodně dezolátním stavu,“ přiblížil Radek Reindl, starosta Podbořan. Bezprostřední nebezpečí, že by strop spadl na děti, nehrozilo, nebezpečné prostory už totiž byly uzavřeny. „Žádné děti tam nebyly. Do srpna tam proběhne rekonstrukce fasády a výměna oken. Strop samozřejmě necháme opravit během těchto prací,“ řekl starosta s tím, že neplánovaná oprava havárie nenavýší více než dvou a půl milionový rozpočet rekonstrukce o mnoho. „Bude se jednat řádově o desetitisíce korun,“ informoval.

V Podbořanech během tří let nechá město opravit všechny tři mateřské školy. Jedna už byla opravena loni, příští rok se dostane na poslední v ulici Bratří Čapků.