Nová mateřská školka v Žatci vznikla v prostorách Základní školy Petra Bezruče. Město ji nechalo připravit kvůli aktuálnímu nedostatku míst pro děti v žateckých mateřských školách, který se projevil při jarním zápisu. Nové zařízení pro předškolní děti se několik měsíců připravovalo, aby vyhovělo všem předepsaným podmínkám, a v pondělí 4. listopadu do nové školky poprvé přišly děti.

Příjemné prostředí jako doma

Je pěkná, světlá, prostorná, moderně vybavená, připomíná hezké domácí prostředí. Kuchyňka s linkou je spojená s „obývákem", herničkou, učitelky mohou průběžně dávat dětem pití, svačinu i podávat oběd. Prostory jsou v přízemí základní školy, ale malé děti ve školce jsou od dění v hlavní škole vcelku stranou a starší školáci je nijak neruší.

V pondělí dorazilo do nové školky zhruba dvacet dětí s rodiči. Starají se o ně tři učitelky - Lucie Buchalová, Eva Diepoldová a Miroslava Ulbriková.

Nová školka nemá právní subjektivitu, ale organizačně patří pod Základní školu praktickou, speciální a logopedickou. Kapacitu má 28 dětí. Město do jejího vytvoření investovalo přibližně dva miliony korun. „Nová školka v Žatci byla zapotřebí, jsme za ni moc rádi. I já jsem ve městě kdysi chodil do školky. Jsme rádi, že už jsme pro dceru našli místo," uvedl Alois Kopytko, otec malé Simony, kterou včera doprovodil do její nové třídy.

Alla Želinská