Až příští týden, tedy počátkem září, se mají rozeběhnout stavební práce v části Základní školy Petra Bezruče v Žatci, kde vznikne nová školka. Ta se měla přitom otevřít právě už na začátku září. Nyní to vypadá, že to bude téměř o dva měsíce později v závěru října.

Investice bude činit dva miliony korun

Přestavba části školy pro potřeby nové školky vyjde město na zhruba dva miliony korun, výběrové řízení vyhrála firma Azistav Dobříčany. „Předání staveniště proběhne ve čtvrtek 29. srpna. Firma by měla začít s pracemi v pondělí 2. září s lhůtou pro dokončení do pěti týdnů. Předpokládaný termín otevření školky je konec října," sdělil místostarosta Žatce Jan Novotný.

Podle jeho slov došlo v souvislosti s posunutím termínu otevření nové školky ke schůzkám s rodiči, kteří mají zájem do ní umístit své děti. „Termín konec září nebyl ze strany rodičů striktně vyžadován, a proto se rozhodlo, že se při celkové úpravě provede rovnou i výměna oken v této části školy," dodal místostarosta.

Požadavek na otevření nové školky vzešel po jarním zápisu dětí do mateřských školek v Žatci, který ukázal převis poptávky nad kapacitou současných školek ve městě. Desítky dětí tehdy nebyly do školek přijaty, i když o to jejich rodiny měly zájem. Někteří rodiče si na to i veřejně stěžovali a žádali město o řešení.

Vzniknou nová místa pro zhruba třicet dětí

Radnice tehdy slíbila vytvoření nových míst pro předškoláky od září. Původně chtěla zřídit novou školku v pavilonu Stříbro mezi ZŠ Komenského alej a stadionem Mládí, ale to se nakonec ukázalo jako těžko proveditelné. V červnu bylo rozhodnuto, že nová školka bude v ZŠ Petra Bezruče. Příprava včetně výběrového řízení na firmu si vyžádala celé léto. Stavební úpravy se rozeběhnou až v září. Tím dojde k posunutí termínu otevření nové školky.

Do nové školky by mělo chodit přibližně třicet dětí.