Děti ze třinácti mateřských školek Loun, Žatce a okolí se pilně připravují na další ročník přehlídky Mateřinka. Letos bude trochu jiná, uskuteční se totiž ve dvou dnech ve Vrchlického divadle v Lounech.

„Festival už nešlo uspořádat v kulturním domě. A protože má divadlo menší hlediště, nevešli by se tam všichni rodiče a příbuzní dětí, s ředitelem divadla jsme se dohodli, že festival bude dvoudenní,“ uvedla ředitelka pořádající soukromé MŠ Mateřinka Alena Šubrtová.

Oblastní kolo celostátního festivalu proběhne ve dnech 14. a 15. března ve Vrchlického divadle.

Během prvního odpoledne se na pódiu vystřídají děti ze všech přihlášených mateřských škol, druhý den osm z nich. Rodiče, prarodiče a další návštěvníci budou mít možnost na pódiu vidět spoustu zajímavých kostýmů a vystoupení.

Svá představení připravují předškoláci s učitelkami několik týdnů dopředu. Festival Mateřinka je nesoutěžní přehlídka hudebních, tanečně sportovních a dramaticko výtvarných pódiových vystoupení jako veřejná prezentace mateřských škol a předškolních zařízení v České republice. Národní kolo pak proběhne v Nymburce v květnu.