V bývalém statku, který se přestavuje na malometrážní byty, bude celkem čtrnáct ubytovacích jednotek. „Jelikož byty nejsou určené pouze pro seniory, jak bylo původně v plánu, ale pro všechny věkové skupiny, rozhodli jsme se, že v domě nebude ordinace praktického lékaře a tím může vzniknout další byt, na nějž se nám podařilo získat dotaci. Navíc ordinace praktického lékaře je nedaleko,“ informoval starosta městyse Jaroslav Jandl.

O tři miliony dražší

Výstavba se prodražila o více než tři miliony korun. „Zjistili jsme, že nevyhovují krovy, které musely být celé kompletně vyměněny. Díky tomu budou podkrovní byty komfortnější. Avšak kvůli tomu narostly náklady o více než tři miliony korun. Podle původního plánu měla stavba stát 9,5 milionu korun. Museli jsme také prodloužit dokončení výstavby. Noví nájemci by se měli nastěhovat do vánoc,“ doufá Jaroslav Jandl.

Městys bude náklady splácet od roku 2010. „Dodavatelská firma nám udělala splátkový kalendář. Splácet začneme od roku 2010, kdy nám skončí splátka jiného úvěru. Měsíčně budeme muset zaplatit téměř 70 tisíc korun, což zvládneme,“ vysvětlil financování starosta. Podle J. Jandla najdou v domě bydlení lidé z mikroregionu Perucka, obyvatelé Slavětína či jejich příbuzní. „O bydlení je zájem. Byty už jsou rozebrané,“ řekl starosta.

Ve Slavětíně našli prostor pro čtrnáctý obecní byt v podkroví