Obchodní akademie v Žatci a Střední zemědělská a ekologická škola v témže městě se sloučí do jediné organizace.

Rozhodlo o tom v minulých dnech zastupitelstvo Ústeckého kraje. Ke změně dojde k 1. září 2011.

Nástupnickou organizací je obchodní akademie, nová škola by se měla jmenovat Obchodní akademie a Střední škola zemědělská a ekologická Žatec. Formálně se obě školy sloučí v jednu a budou mít společné vedení, z hlediska výuky a dopadu na studenty však praxe zůstane podobná jako dosud, obory obou současných středních škol zůstanou v provozu.

Zřizovatelem obou škol je Ústecký kraj, který o změnách rozhodl z ekonomických a praktických důvodů. Nová střední škola bude mít cílovou kapacitou až 960 žáků.

Obě současné žatecké školy přitom patří k menším středním školám. Obchodní akademie má nyní 361 žáků, jejím ředitelem je Bohuslav Kuneš. Střední zemědělskou a ekologickou školu navštěvuje 206 studentů, školu řídí Eva Klímová.

Cílem je zachovat tradici a zajistit ekonomiku

„Pro žáky obou škol se po sloučení nic zásadního nezmění, budou chodit do své školy, svého oboru a nejspíš i ke stejným pedagogům. Změní se zpočátku organizační struktura a ekonomika nové školy, jež bude mít k dispozici společné prostory a společné finanční prostředky,“ sdělil Zbyněk Šebesta z kanceláře hejtmana Ústeckého kraje.

„Cílem je zachovat v regionu tradici ekonomického, zemědělského a ekologického vzdělávání a zároveň vytvořit jednu střední školu se zachováním původní vzdělávací nabídky a zajištěnou ekonomikou do budoucna,“ dodala Magdalena Hanáčková, mluvčí Ústeckého kraje.