Osmiletá Johanka Rábová ze Žatce se zúčastnila soutěže Sluníčko Deníku. Postoupila z okresního kola a v celokrajském finále se umístila na krásném třetím místě. Podle pořadatelů soutěže se předvedla v nejlepším světle a nabídli jí další spolupráci v oblasti modelingu.

Podobně jako Lence Bartálové z Nového Sedla na Žatecku, která se stejné soutěže za náš okres zúčastnila loni. Díky ní pak dívka nahlédla do velkého světa módy. Zúčastnila se celé řady módních přehlídek a podobných akcí, setkala se při nich s předními českými modelkami.

Připomeňte si: Soutěž Deníku pomohla Lence do velkého světa módy

Podobná možnost se nyní otevřela i pro Johanku Rábovou. „Na módní přehlídky se určitě těším, budu také trénovat ještě víc aerobik," řekla.

Právě předvedenou sestavou aerobiku zaujala při finále soutěže v Novém Boru u České Lípy. Dalšími byly rozhovor s moderátorem a přehlídka společenských šatů. „Johanka trénuje v lounském Junior fitness klubu teprve půl roku, ale za tu dobu se už toho hodně naučila. Velmi za to děkujeme trenérce Jitce Hofmannové, která ji navíc na tuto soutěž dobře připravila. Johance se vystoupení povedlo, bylo to moc hezké," sdělila Andrea Rábová, spokojená maminka Johanky.

Johanka dostala od organizátorů Sluníčka nabídku nejen na modeling, ale právě také na vystupování sestavou aerobiku při různých společenských akcích. Johanka Rábová chodí do druhé třídy Základní školy Petra Bezruče v Žatci. Kromě aerobiku závodně plave za oddíl Jazzmani Žatec.