Více automobilů než garáží má Městský úřad v Žatci. Některá služební vozidla města tak musí přes noc stát na ulici. Jedno už přilákalo zloděje. Služební auto žatecké radnice, Škoda Octavia, jejíž cena byla odhadnuta na 250 tisíc korun, zmizela v závěru října nedaleko bydliště žateckého místostarosty Aleše Kassala. „Chystal jsem se na služební cestu, proto jsem měl vozidlo u sebe doma,“ potvrdil na dotaz Deníku odcizení vozidla Aleš Kassal.

Vzniklou škodu zaplatí pojišťovna. „Auto bylo řádně pojištěno, takže škodu by měla městu uhradit,“ dodal místostarosta. K odcizení vozidla by nedošlo, pokud by bylo zaparkováno v garáži. Těch má ale žatecká radnice nedostatek. Dříve parkovala v garážích v domě se dvorem na náměstí. Dům ovšem město prodalo, nyní je v soukromém majetku a parkování tam už není možné.

Část vozů musí stát na ulici

„Město má větší počet aut než garáží. Dvě vozidla parkujeme v areálu městské policie, ale více se jich tam bohužel nevejde. Zbylé vozy musí stát na ulici,“ řekl Aleš Kassal s tím, že město mělo před odcizením jednoho z aut k dispozici pět služebních vozů značky Škoda. Vedení radnice chce garáže nechat postavit co nejdříve. „Chceme vybudovat garáže pro pět vozů. Částka na jejich výstavbu už je obsažena v návrhu rozpočtu na příští rok,“ dodal A. Kassal.

V ostatních větších městech lounského okresu problémy s parkováním služebních vozů nemají. Louny mají garáže pro všech šest služebních vozů, pod střechou jsou čtyři škodovky a dvě vozidla značky Opel. „Všechna naše auta parkujeme přes noc v garážích, které patří městu,“ řekla na dotaz Deníku Renáta Čapková, tajemnice Městského úřadu Louny.

V Podbořanech používají dva vozy Škoda Fabia a jeden starší Fiat. „Auta parkují v garážích, které jsou přímo v budově radnice. Vozy mají navíc i další technické zajištění proti krádeži,“ informoval podbořanský starosta Radek Reindl.