V rámci celorepublikového projektu modernizace se budou měnit obvodní oddělení v Podbořanech a Postoloprtech. K modernizaci služeben má dojít v rámci projektu P1000, který má policii přiblížit lidem. Cílem tohoto projektu je zlepšit prostředí pro občany, kteří na služebny přicházejí, ale také zlepšit pracovní podmínky pro policisty.

V okrese Louny se konkrétně jedná o rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci recepcí, kam přicházejí občané se svými problémy. Recepce by měly být zařízeny útulně, nábytek by měl být sladěn s prostředím v místnosti.

Dvě nové recepce

„V našem okrese by měly být v roce 2008 otevřeny dvě nové recepce. Jedná se o obvodní oddělení Postoloprty a Podbořany. Přesný termín přestavby však zatím neznáme,“ uvedla na dotaz Deníku Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí Policie ČR Louny. Policie se snaží obnovovat také další prostory. Modernizací procházejí průběžně i kanceláře policistů. „V současné době jsou policisté vybavení výpočetní technikou v takové kvalitě, kterou ke své službě potřebují. Postupně se obměňují psací stoly a nábytek v kancelářích,“ pokračovala policejní mluvčí.

Nové zbraně

Relativně nové jsou také zbraně, nedávno došlo v okrese Louny k přezbrojení policistů. „V roce 2005 byli policisté v okrese Louny přezbrojeni. Nyní používají pistole typu CZ 75D Compact,“ dodala Jaromíra Střelcová.